Haber

Beştepe ‘Hafize Gaye Erkan’ iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Dezenformasyon Çalışma Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarınki programında Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile görüşme yapmayacağını duyurdu.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın en geç yarın görüşeceği” haberinin doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yarınki programında Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile rastgele bir görüşmesi bulunmamaktadır. Asılsız tezlere itibar etmeyiniz.” İfadesi yer aldı.

Ne oldu?

Eski Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Önder Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından görevden alındığı iddiasıyla CİMER’e şikayette bulundu. Erol Erkan’ın çalışanlara baskı yaptığı, çalışana tokat attığı ve buna ilişkin görüntülerin bulunduğu iddia edilen şikayetin ardından, Erkan ailesinin TCMB Sosyal Tesisi ile İzmir kampını mevcut ve emekli çalışanlara kapatarak özel olarak kullandığı iddia edildi. kendileri için.

Bu iddiaların ardından her an görevden alınabileceğini belirten Hafize Gaye Erkan, yaptığı açıklamada tek tek yanıt vermediği iddiaların ‘gerçek dışı’ olduğunu söyleyerek, “Şaşırdım” dedi. (HABER MERKEZİ)

erenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu