Haber

Cumhuriyetçi Kongre Üyelerinden milletvekillerinin TikTok kullanımını yasaklama daveti

Cumhuriyetçi Senatör Thom Tillis ve Meclis Temsilcisi Dan Crenshaw liderliğindeki 17 Cumhuriyetçi milletvekili, Senato Kurallar ve Yönetişim Komitesi ve Meclis Yürütme Komitesi liderlerini milletvekillerinin TikTok kullanmasını yasaklamaya çağırdı.

Milletvekilleri konuya ilişkin verdikleri dilekçede, Amerikalıların veri gizliliği ve casus yazılım uygulamalarının risklerini azaltmak için tüm Kongre üyelerinin TikTok kullanmayı derhal bırakması gerektiğini belirtti.

Bu kapsamda liderlere Temsilciler Meclisi ve Senato’daki ilgili kuralları değiştirmeleri ve gerekli önlemleri almaları çağrısında bulunan milletvekilleri, bazı Kongre üyelerinin seçmenleriyle iletişim kurmak için TikTok’u kullanmaya devam ettiğini kaydetti.

Milletvekilleri tarafından TikTok kullanımının yol açtığı sorunlara işaret eden milletvekilleri, hassas Kongre bilgilerinin ve seçmenlerin kişisel bilgilerinin gizliliğinin korunması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguladılar.

Milletvekilleri, “Senato ve Temsilciler Meclisi kurallarını Kongre üyelerinin TikTok’u resmi olarak kullanmasını yasaklayacak şekilde değiştirmenizi istiyoruz” dedi. terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu