Haber

ENGELLİ ÇOCUKLAR ASANSÖRLÜ EVDE SADECE 5 AY KALABİLİR.

KAHRAMANMARAŞ’ta Tatar ailesi, Serebral Palsili 13 yaşındaki oğulları için 5 ay önce taşındıkları asansörlü evde depreme yakalandı. Yeni bina olmasına rağmen depremde hasar gören evini terk eden Tatar ailesi, 3 çocuğuyla birlikte çadırda kalmaya başladı. Engelli ve ikizinin doğum günlerini çadırda kutlayan Tatar ailesi, konteyner istiyor.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan 3 çocuklu Tatar ailesi, beyin felçli ikizlerinden Ahmet Eren (13) için 5 ay önce asansörlü yeni bir binaya taşındı. Süleyman Tatar, eşi ve 3 çocuğuyla birlikte depreme yakalandıkları yıkılan evlerini terk ederek çadırda yaşamaya başladı. Tatar ailesi çadır yerine konteyner istiyor.

Baba Süleyman Tatar, depremin ilk anlarında yaşadıklarını anlatarak, “Saat 4.17 sıralarında evdekilerin seslerini duydum. Hemen oğlumu yatağından alıp koştum. Çok şükür hep giderdik. birlikte dışarı çıktık bir kaç kez merdivenden düşmemize rağmen apartmandan ilk biz çıktık kızarıklıklar başladı kendimizi dışarı atıp arabamıza atladık ve bir inanç yerine geldik. o kaos ortamından bir an önce.ahmet eren’in tekerlekli sandalyesi evde kaldı çok şükür sağlıkçı hayırsever bir arkadaşımız araba teklif etti şimdi tek istediğimiz konteyner 5 ay oldu taşındık sıfır bina oldu 25 yıldır çalışıyorum azar azar biriktirip aldık ancak 5 ay oturabildik bugün ikizlerin doğum günü doğum günümde çadır bana nasip oldu hiçbir şey yapamadık Çünkü kaideler izin vermedi.” Keşke böyle bir felaket yaşanmasaydı. d olsaydı şartlar uygun olurdu” dedi.

– Kahramanmaraş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu