Haber

Galata Köprüsü’nde Tur Teknesi Kazası

GALATA Köprüsü’nün altından geçen tur teknesinin üst kısmı köprüye çarptı. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e doğru ilerleyen tur teknesi, Galata Köprüsü’nün altından geçerken tentesiyle çarpıştı. Dün saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda teknenin parçaları denize düşerken tekne rotasına devam etti. Olay cep telefonu kamerasına yansıdı. Balık tutmak için Galata Köprüsü’ne gelenler, olay sırasında köprünün sallandığına dikkat çekerek, kaptanın yanlışlıkla köprünün altından girdiğini iddia etti. Ölen ya da yaralanan olmaması üzerine hasarlı tekne Eminönü’ne yanaştı. Sahil Güvenlik Komutanlığının olayla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

“KÖPRÜ YIKILDI, KORKUYORUZ”

Balık tutmak için köprüde bulunan Ahmet Başaran, “Yanlış girdi giriş çıkışları ortada. Küçük kayıkların geçtiği yerlerden geçti. Kaptan acemi galiba biz de bilmiyoruz” dedi. artık ne oldu.Yanlış giriş üst çatı tamamen uçtu.burada kaza oldu arabanın makasları fırladı.köprü koptu.korktuk.yanlış giriş nereden geçecekler,nerden geçecekler milimetre yani geçecekleri yer.Yanlış girişten dolayı çatı uçtu.Panikledik, atladık.

“KAZA OLMAMASI İÇİN MAKASLARI TOPLADIK”

Balığa gelen İsmail Ergün, “Normalde geçmesi gereken yerden geçmedi sadece sesini duyduk. Ondan sonra korktuk yalan yok. Normalde ilk defa böyle bir şey gördük. Çok ses çıkardı, köprü çok sallandı. Tekne durmadı. Arabalar devam etti. “Karşıdan karşıya geçerken makas kırıldı, biz de kaza olmasın diye topladık. 3 parça fırladı. Bize çarparsa bizi öldürür. Yolda kalınca parçaları aldık. Kaza olmasın diye parçaları aldık. Şoför devam etti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu