Haber

‘Canlı bomba’ olduğu bildirilen kişinin çoban olduğu ortaya çıktı

ERZURUM’un Aziziye ilçesinde ‘canlı bomba’ olduğu bildirilen kişinin, kıyafeti şüphe uyandırdığı için çoban olduğu ortaya çıktı. Kat kat giyinmiş olan çobanın aramasında powerbank, telefon şarj kablosu ve kulaklık kablosu bulundu.

Türkiye Barolar Birliği’ne ait boş Erzurum Barosu hizmet binasının bahçesine gelen ve şahsın ortalıkta dolaştığını görenler, şüphelenerek ‘canlı bomba’ polise bildirdi. Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Gruplar, kamyonetin ön camına bırakılan cep telefonu numarasını aradı. Polisin aramasıyla gelen kişinin adı İlhami Ş. Binanın karşısında koyun otlattığını söyledi. Kat kat giyinen İlhami Ş.’nin üst aramasında powerbank, telefon şarj kablosu ve kulaklık kablosu bulundu. Kıyafetlerinden dolayı ‘canlı bomba’ olduğu düşünülen İlhami Ş.’nin müzik dinlediği, GBT sorgusunda herhangi bir kabahat kaydı bulunmadığı belirlendi.

Hava soğuk olduğu için kat kat giyindiğini belirten Çoban İlhami Ş., “Bütün gün hayvanları otlatıyorum. Kablolar, telefonlar, müzik aletleri ve bunların şarj cihazları. Hava soğuk olduğu için kat kat giyiniyorum. Herkes giyiyor.” itici.”

Polisin ihbarı üzerine İlhami Ş. kamyoneti ve koyunlarıyla bölgeden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu