Ekonomi

Fed piyasayı Twitter üzerinden takip edecek

ABD Merkez Bankası ( Besledi) Twitter verilerinde Doğal Dil İşleme yöntemini kullanarak yeni bir kredi ve finansal piyasa duyarlılığı ölçüsü oluşturdu.

Fed, Twitter Finansal Duyarlılık Endeksi’nin (TFSI) kurumsal tahvil marjları, diğer fiyat ve ankete dayalı metriklerle yüksek oranda ilişkili olduğunu ve sonuç olarak, bir gecelik Twitter finansal duyarlılığının ertesi gün borsa getirilerini tahmin etmeye yardımcı olabileceğini söyledi. ifade.

açıklamada, “En önemlisi, endeks ABD para politikası duruşundaki değişiklikleri tahmin etmeye yardımcı olan bilgiler içeriyor gibi görünüyor. Fed Para Politikası Kurulu ( FOMC Açıklamanın yayınlanmasından bir gün önce Twitter mali duyarlılığındaki bozulma, kısıtlayıcı para politikası şoklarının boyutunu tahmin ediyor. Son olarak, para politikasının beklenmedik şekilde sıkılaşmasına tepki olarak duyarlılığın kötüleştiğini belgeliyor.söylendi.

Ekonomistler, endeksin Fed’in belirli bir toplantıda faiz oranlarını ne kadar indireceğine dair bilgi vermediğini söyledi.

Twitter endeksi, kurumsal tahvil marjları ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksiGibi diğer duyarlılık ölçütleriyle “yüksek oranda ilişkili” olduğu belirtilmektedir.

Endeks, 2007’ye kadar uzanan finansal piyasa gelişmeleri hakkında 4,4 milyon tweet’ten oluşturuldu.

Dizinin geliştiricileri, tweet’leri bir sözün alaka düzeyini belirlemeye yardımcı olan kümelere göre filtrelemek için bir sorgu oluşturdu.

Bu makale ilk olarak My Economy’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu