Haber

İzmirli dalgıçlar Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arıyor

 

İzmir İtfaiyesi Suda Arama Kurtarma Timi dalgıçlar, Tunceli Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’i bulmak için seferber oldu. 5 dalgıç Munzur Çayı’nın soğuk sularında kaybolan 3 kişiyi bulmaya çalışıyor.

Tunceli’nin Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’in bulunması için bölgede yürütülen çalışmalara İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Suda Arama Kurtarma Timine bağlı dalgıçlar da destek veriyor. Tunceli İtfaiyesi ve diğer illerden gelen itfaiye ekipleriyle birlikte çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi dalgıçları, debisi zaman zaman artan ve su sıcaklığı yaklaşık 100 metre olan Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi bulmak için günlerdir bölgede çalışma yapıyor. 6 santigrat derece.
Dalgıçlar, ses dalgalarıyla çalışan ve su altındaki nesnelerin boyutunu, mesafesini ve verilerini tespit eden bir sonar cihazı ile dibi tarar. Sonar cihazından elde edilen veriler doğrultusunda Munzur Çayı’ndaki şüpheli yerlere dalış yapılıyor. Dalgıçlar ayrıca akan suyu da tarar. Su akışının fazla olduğu bölgelerde karşı kıyıya çizgi çekilerek rafting botu ile tarama yapılır. 45 kilometrelik hatta çalışma sürüyor.

arabaya ulaşıldı
21 Nisan’da Diyarbakır’dan Tunceli’nin Ovacık ilçesine gelen 3 kişi Munzur Çayı’na çarptı. Geçen salı günü sular altında kalan araç, düştüğü yerden 200 metre ileride bir kayanın altında bulundu. Kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu